• Matury 2024

17.05.2024

Pomimo faktu, że matury jeszcze w toku, już dziś dzielimy się z Państwem kilkoma zdjęciami, podsumowującymi to ważne w życiu każdego licalisty wydarzenie.

• Zielona Szkoła klas SP 15

17.05.2024

Za nami trzy dni wspaniałej przygody na Zielonej Szkole, w której brało udział 80 uczniów z klas SP 15. Nasi uczniowie zobaczyli, że można dobrze się bawić na świeżym powietrzu i nie mieć przy sobie telefonów komórkowych, po które tak bardzo uwielbiają sięgać. Uczestniczyli w mniej liczebnych grupach po 13-14 osób w różnych zajęciach m.in. majsterkowaniu, kajakarstwie, warsztatach ceramicznych, wędkarstwie, żeglarstwie, samodzielnym pokonywaniu parku linowego, wojnie zespołowej czyli paintballu laserowym, warsztatach z miedzi – robienie biżuterii, pływaniu rowerkami wodnymi, warsztatach kulinarnych – pieczenie pizzy, strzelaniu z łuku, zabawach na dmuchańcach, zjazdach tyrolskich oraz zabawie w pchli targ. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń, a przede wszystkich świetnie się zintegrowały jako społeczność szkolna i odcięły się od używania telefonów komórkowych.

kierownik wyjazdu – Afrodyta Prochaska

• Klasa 6a SP w Morskim Centrum Nauki

17.05.2024

Dziś klasa 6a wspólnie ze swoją wychowawczynią p. Afrodytą Prochaską i nauczycielką biologii p. Moniką Januszewską odwiedziła Morskie Centrum Nauki w Szczecinie. Pod czujnym okiem pań Edukatorek, podzielona na dwie grupy, uczestniczyła w warsztatach. W pracowni biologiczno-chemicznej uczniowie zaznajamiali się z procesem osmozy i dzięki doświadczeniom oraz obserwacji mogli się dowiedzieć, w jaki sposób woda porusza się w różnych środowiskach. Natomiast w pracowni modelarskiej zastanawialiśmy się, które maszyny, narzędzia i urządzenia spotykane na co dzień należą do grupy prostych. Wykorzystując różne drewniane elementy, każdy uczeń budował swoją własną katapultę. Zajęcia pokazywały także niektóre prawa fizyki. Po warsztatach podziwialiśmy samoobsługowe i interaktywne eksponaty na pięciu wystawach tematycznych. Mimo braku lekcji w szkolnych ławkach dzisiaj również sporo się nauczyliśmy.

• Wycieczka do Londynu

17.05.2024

W dniach 07-11.05.2024 uczniowie z różnych klas naszego liceum udali się na życiową wyprawę do Londynu i Oxfordu. Zakwaterowani w brytyjskich domach mieli okazję porozumiewać się w języku angielskim i zaznać prawdziwego londyńskiego życia i skosztować lokalnych potraw prosto z domowej kuchni. Oprócz zwiedzania typowych londyńskich atrakcji takich jak Big Ben czy Pałac Buckingham, udali się do wielu muzeów i galerii (The Natural History Museum, The National Gallery i inne), wybrali się na przechadzkę po China Town, a ponadto starczyo też czasu na zakupy, zdjęcia i pamiątki.

Rozemocjonowani wrócili do szkoły z nową energią do wzmożonej pracy tuż przed zakończeniem roku szkolnego i wystawieniem ocen.

• Zaproszenie na konferencję dla rodziców

08.05.2024

Centrum Inicjatyw Rodzinnych serdecznie zaprasza na Konferencję poświęconą nowemu projektowi 'STREFA UWAŻNEGO RODZICA", który stanowi element Programu Wsparcia Psychologicznego mieszkańców Szczecina. Konferencja ma na celu przedstawienie V modułów realizowanych przez specjalistów z wielu sfer życia codziennego, trudów związanych z wychowywaniem dzieci, nastolatków a także wzmacnianie więzi, poczucia własnej wartości oraz rozwijanie umiejętności komunikacji.
              Gościem Specjalnym Konferencji będzie Dr Beata Bugajska.

Konferencja odbędzie się 21 maja 2024 r., w godzinach 10:00 - 13:00, ul. Wąska 16 Szczecin (Floating Arena)

Konferencja ma charakter otwarty i bezpłatny, natomiast w celu oszacowania ilości osób proszę o potwierdzenie obecności telefonicznie lub mailowo
              E-mail: rodzina.cir@scs-szczecin.pl

• Dni Skandynawskie 2024

07.05.2024

9 maja (czwartek) na godzinę 17:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Hygge Familie AI | Dni Skandynawskie 2024 | DK Słowianin - bezpłatne wydarzenie towarzyszące 10. edycji Dni Skandynawskich.

Wiecie, że Skandynawia to miejsce powstawania zaawansowanych technologii? O tym, co ułatwia i ratuje nam życie opowiedzą uczniowie SP nr 2 w Szczecinie.

Sebastian Staniak z firmy Master Energy opowie nam o rozwijającej się sztucznej inteligencji, o szansach i zagrożeniach i możliwościach AI w życiu dziecka i rodzica.

Czy sztuczna inteligencja potrafi wykreować lepsze skandynawskie krajobrazy niż wyobraźnia człowieka? Sprawdzimy to!

Pomalujemy i udekorujemy swoje domki skandynawskie i stworzymy swój kopennhaski port. Nie zabraknie nam inspiracji.

Na koniec zrelaksujemy się w stylu hygge - czyli duńskiej sztuce szczęścia. Będzie miło i przytulnie, a na ekranie kino skandynawskie.

Serdeczności!

Józefa Korzeniowskiego 7